BeeZy DOĞAL DEZENFEKTAN

Yeni Ürün

BeeZy DOĞAL DEZENFEKTAN Genişlet

50,00 TL

Vergi Dahil

BeeZy® Nedir?

BeeZy® arılarınızı en tehlikeli hastalıklara karşı korur: Amerikan Yavru Çürüklüğü Nosema (Yeni ve Eski) Avrupa Yavru Çürüklüğü Kireç Hastalığı Taş Hastalığı Septisemi Adi Yavru Çürüklüğü Mayıs Hastalığı Arı İshali Pratik, Ekolojik, Su Bazlı, Kalıntısız, Kovan ve tüm ekipmanlarınız da kullanabilirsiniz. BeeZy® kuruduktan sonra uzun süreli bir etki göstererek mükemmel bir koruma sağlar. Bundan böyle arılarınızı her an koruyabileceksiniz. BeeZy® özellikle ilkbahar ve sonbahar bakımlarında yılda iki dönem boş kovanlara, petek çıtalarına ve temel peteklere uygulanır. Arıcılık ekipmanlarında ve aletlerinde ise sıklıkla uygulanması tavsiye edilir ve her dönem kullanılabilir. BeeZy®'yi uygulayacağınız yüzeylerin ürün ile tamamen ıslatılmasından emin olmanız yeterlidir. Uygulanan yüzeyler kuruduktan sonra kullanıma hazırdır. BeeZy®'nin eşsiz teknolojisi arılara ve bala zarar vermeden tüm yüzeyler de bakteri, mantar ve küflerin oluşumunu engelleyerek sağlıklı arılar yetiştirmenize olanak tanır. Amerikan Yavru Çürüklüğü ve Nosema başta olmak üzere; Avrupa Yavru Çürüklüğü, Kireç Hastalığı, Taş Hastalığı, Septisemi, Adi Yavru Çürüklüğü, Mayıs Hastalığı ve Arı İshali gibi hastalıklara yol açan zararlıların kovanlarınızı istila etmesini ve ekipmanlarınız ile aletlerinizde yer edinmesini engeller.

PRATİK, K

PRATİK, KOKUSUZ, EKOLOJİK, KALINTISIZ, KALICI KORUMA

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Laboratuvarı tarafından onaylanmıştır. Kullanım Alanları Kovan içi ve petek çerçeveleri: Kovanınızı istila etmek isteyen zararlılardan korumak için BeeZy® en önemli yardımcınızdır. Petek çerçeveleri ile birlikte kullanıldığında arılarınızı en üst seviyede koruyabilirsiniz. Arıcılık Ekipmanları (Körük, el demiri, vs.) El demiri gibi sıklıkla kullanılan arıcılık ekipmanları hastalıkların bir kovandan diğerine bulaşmasındaki önemli nedenlerdendir. Arıcılık Ekipmanlarına  BeZy®'yi belirli aralıklarla (haftada bir) uyguladığınızda bu tehlikenin de önüne geçebilirsiniz. Arıcılık Kıyafetleri: Arıcılık kıyafetleri de ekipmanlar gibi zararlı organizmaları bir kovandan diğer kovana taşımanıza neden olabilir. Püskürtme yöntemiyle maske, tulum ve eldivenlerinize de rahatlıkla uygulayabileceğiniz BeeZy®, eşsiz teknolojisi ile kıyafetlerinizin de hijyenik kalmasını sağlayacaktır. 

BeeZy POLENDE KALINTI BIRAKMAZ

BeeZy, kovan içinde arılar üzerine püskürtülerek kullanılabilir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar bakımlarında yılda iki dönem tüm kovan yüzeyine uygulanabilir. Kovan bakımı esnasında kullanılan aletlerin her defasında dezenfekte edilmesi tavsiye edilir. Bal akım döneminde kullanılabilir. BeeZy sıcak mevsimlerde daha çok etkilidir. Uygulanan yüzeylerin BeeZy ile tamamen ıslatılmasından emin olmanız yeterlidir. Uygulanan kovan yüzeyleri kuruduktan sonra kullanıma hazırdır. 

Yumurta, larva, pupa ve ergin dönemlerinde petek gözlerine doğrudan uygulanabilir. Kovanlara BeeZy, uygulaması yapılırken çerçeve üzerine püskürtülerek her noktaya ulaşması sağlanmalıdır..

KULLANIM ALANI VE KULLANIM ŞEKLİ

BeeZy, kovan içinde arılara ve bala toksik etki yapmadan tüm yüzeylerde mikroorganizma (bakteri, virüs ve mantar) gelişimini minimalize eden özel bir dezenfektandır. Üretim teknolojisi sebebiyle %100 biyolojiktir. BeeZy, su temellidir, bal ve polende kalıntı bırakmaz. BeeZy kolonilerde sağlıklı nesiller oluşmasını sağlar. BeeZy, Zararlı mikroorganizma kaynaklı arı hastalıklarına karşı koloni direncini arttırır. Koloni başına düşen ürün miktarında artış sağlar.

Özellikle ilkbahar ve sonbahar bakımlarında yılda iki dönem tüm kovan yüzeyine uygulanabilir. Kovan bakımı esnasında kullanılan aletlerin her defasında dezenfekte edilmesi tavsiye edilir..

Kullanım Talimatı:

 

• Kuru yüzeye uygulayın.

• Sprey ile uygulama yaparken 20-25 cm'lik bir mesafeden yüzeyin tamamen

kaplanmasını ve ıslanmasını sağlayacak şekilde püskürtün. Uygulama

esnasında ortam sıcaklığının 6°C ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. 

• BeeZy kovan içinde özellikle ilkbahar ve sonbahar bakımlarında yılda iki dönem

tüm kovan yüzeyine ve çerçevelere uygulanır. Arıcılık ekipmanlarında ve

aletlerinde ise sıklıkla uygulanması tavsiye edilir ve her dönem kullanılabilir.

• BeeZy kovan içerisinde bala zarar vermeden tüm yüzeylerde (bakteri, mantar ve

küf)gelişimini minimalize eden özel teknolojiyle geliştirilmiş bir üründür. Su

bazlı ve kalıntısızdır. BeeZy sağlıklı koloni varlığını mümkün kılar. Zararlı

mikroorganizma kaynaklı arı hastalıklarına karşı koloni direncini artırır. Koloni

başına düşen ürün miktarında artış sağlar.

• BeeZy Koloni sayısına göre farklı şekillerde karışım hazırlanarak kullanılabilir. 750

ml'lik BeeZy karışımı Hastalıklı kovanlarda birebir (seyreltmeden) 45 adet

kovanda kullanılabilmektedir. 100 ml BeeZy + 400 ml Su ile Seyreltilerek

Hazırlanan karışım 500 ml yaklaşık olarak 20 kovana yetmektedir. 750 ml

BeeZy karışımı 3 litre suya tamamlanarak 150 adet kovana yetmektedir.

• Hazırlanan karışım çerçevelere ve tüm kovan yüzeylerine direkt uygulanabilir.

Çerçeve araları açılarak her noktaya ulaşması sağlanmalıdır. BeeZy

uygulanan yüzeylerin ürün ile tamamen ıslatılmasından emin olmanız

yeterlidir.

 

Uygulama :

 

• BeeZy'yi 7 gün ara ile 3 kez uygulayınız.

• Karışım hazırlanırken ürün kesinlikle metal cisimlere temas etmemelidir.

• Hazırlanan BeeZy karışımı 1 gün içinde tüketilmelidir.

• BeeZy'nin kapağını devamlı kapalı tutunuz.

• BeeZy'yi ışık almayan yerde muhafaza ediniz.

• Çocuklardan uzak tutunuz.

 

BeeZy® İLAÇ DEĞİLDİR. ARICILIK EKİPMANLARINDA HASTALIKLARIN

GELİŞMESİNİ ve YAYILMASINI ENGELLEYEN ECA TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ

ÖZEL BİR ÜRÜNDÜR.

Kabul

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.